./HOLLÉHO PAMÄTNÍK/Hollého pamätník 2019 - Výsledky krajské kolo
Výsledky krajské kolo
VÝSLEDKY
krajskej súťažnej prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy detí, mládeže, dospelých, v tvorbe detských recitačných kolektívov a divadiel poézie
Hollého pamätník 2019.
Termín: 2. - 3. mája 2019
Miesto: ZUŠ M. Schneidera Trnavského Trnava a Divadelné štúdio DJP Trnava
Účasť: 72 recitátorov, 1 detský recitačný kolektív a 2 divadlá poézie
Krajská odborná porota v zložení: Mgr.art. Martina Koval Majerníková, doc. PaedDr. Dana Kollárová, PhD., Mgr. Andrea Ugorová, Mgr. Roman Féder, Mgr. Blanka Blesáková, Ing. Janka Pelešová, Mgr. Jaroslava Čajková a PaedDr. Janette Gubricová, PhD.
POÉZIA 3.5.2019
1.ktg.
1.Klára Jurášová, Senica, Miroaslav Válek, Eva Kačurová Briňarská: Bubnovali
2.Michal Nvota, Trnava, Jakub Nvota: Slon Emil - s návrhom na postup
3.Viktória Machová, Horné Otrokovce, J. Mokoš: Cibuľa
3.Hana Stachová, Trnava, D. Hevier: Húsenica hľadá byt
3.Hana Šimurdová, Šamorín, M. Válek: Kúzla pod stolom
2.ktg.
1.Terézia Bajtošová, Trnava, I.A. Krylov: Prieberčivá nevesta
2.Katarína Valentová, Hrnčiarovce nad/Parnou, M. Ďuríčková: Čarovná píšťalka - s návrhom na postup
3.František Kollár, Hlohovec, M. Rúfus: Pecko Sprostáčik
3.Adela Cupáková, Senica, J. Prévert, D. Hevier, V. Šikula: Stránka zo života
3.ktg.
1.Barbora Rožnayová, Trnava, Janko Kráľ: Strídža - Skala v Lučivnej
2.Pavlína Praskačová, Senica, Rainer Maria Rilke: Orfeus, Eurydika, Hermes - s návrhom na postup
2.Monika Nagyová, Smolenice, J. Prevért: Ako urobiť obraz vtáka
3.Andrej Matušňák, Kľačany, J. Kráľ: Kríž a čiapka
3.Adela Danišová, Senica, Bories Freiherr von Munchausen: Balada o žihľave
4.ktg. 2.5.2019
1.Pavlína Barbaričová, Skalica, Tuvia Rubner: Zázračný klam
2.Annamária Csóková, Veľký Meder, Szczepan Kopyt: Úder- Čítanka pre pracujúce deti - s návrhom na postup
3.Lukáš Poláček, Trnava, T.S. Eliot: Pustatina
3.Michaela Mikušová, Senica, M. Gualtieri, I. Hochel: Kázeň rybám
5.ktg.
2.Mgr.Oľga Tinajová, Piešťany, Maxim Gorkij: Dievča a smrť - s návrhom na postup
PRÓZA 3.5.2019
1.ktg.
1.Naďa Húščavová, Trnava, S. Sláviková: Prázdniny u starej mamy
2.Martin Matejdes, Veľký Grob, K. Červenáková: Kráska a Krovčák
2.Jakub Valášek, Senica, Etgar Keret: Rozbiť prasiatko
3.Klára Smetanová, Senica, J. Tatár: Koniarka
2.ktg.
1.Mária Valentová, Hrnčiarovce nad/Parnou, Helge Torvund: Vivaldi
2.Timea Trpíšková, Trnava, Erik Jakub Groch: Ďateľ - s návrhom na postup
3.Šimon Žúrek, Senica, P. Holka: Sklenená guľa
3.Lucia Burdová, Štefanov, J. Tatár: Koniarka
3.ktg.
1.Matej Kubiš, Hlohovec, K. Čapek: Poviedky z jedného z druhého sveta
2.Alexandra Hornáková, Trnava, Marek Vadas: Slnenčná obloha - s návrhom na postup
3.Nina Dudiňáková, Sereď, R. Welford: Čo nerobiť, keď sa stanete neviditeľnými
3.Daniela Rybnikárová, Senica, W. Schnurre: Stepiak
4.ktg. 2.5.2019
1.Nina Gelnarová, Trnava, Liv Ullmanová: Premena
2.Eva Daňová, Trnava, Saroyan: Smiech - s návrhom na postup
3.Michal Spiegel, Skalica, M. Hroššo: O Hane
3.Adam Praskač, Senica, S. King: Nona
Detský recitačný kolektív ZUŠ Hlohovec
„Cena za pokus o aktualizáciu klasickej témy"
Divadlo poézie
1.STUDŇA, ZUŠ Dr. Janka Blaha Skalica, B. Collins, D. Hevier a ďalší: Máš to!
2.ZÁDRAPKY, ZUŠ Senica, J. Beňová, L. Ludva, N. Ružičková, I. Ziedonis, R. Braitigen a ďalší: dužina - s návrhom na postup